مجله گردشگری درباره ما
91008481 021
مسیر جادویی آسمان

تور های عمان

مسقط کجاست؟

مسقط، پایتخت عمان و بزرگ‌ترین شهر این کشور است. شاید جالب باشد که بدانید شهر مسقط نزدیک به 900 سال پیش تأسیس شده و به همین دلیل به‌لحاظ تاریخی هم توانسته توجه بسیاری از مردم را به خود جلب کند. کشور عمان یکی از همسایه‌های جنوبی ایران محسوب می‌شود و همان‌طور که ما در جنوب شرقی کشورمان می‌توانیم از آب‌های شفاف و پر از موج دریای عمان لذت ببریم، مردم مسقط در کشور عمان هم می‌توانند از سواحل دریای عمان بهره ببرند.

آشنایی با پایتخت عمان

شهر مسقط، بزرگ ترین شهر و پایتخت کشور عمان می باشد. ایرانی‌ها شهر مسقط را به علت حلوای معروف و لذیذ و دلپذیر آن یعنی مسقطی می شناسیم. همیشه تور مسافرتی کشور عمان به مقصد دو شهر توریستی آن یعنی مسقط و صلاله اجرا می شوند. شهر مسقط که پایتخت کشور عمان است،در کشور عمان واقع شده است. مسقط به عنوان بزرگ‎ترین شهرِ استانی به همین اسم یعنی مسقط شناخته می شود. نام این شهر در زبان عربی به معنای "محل سقوط" است ولی دلیل نام گذاری آن فرق میکند؛ اختلاف ساعت با تهران: نیم ساعت از تهران جلوتر می باشد. • فاصله زمانی تهران تا مسقط:حدود 2 ساعت • زبان: عربی • واحد پول: ریال عمان در مجموع جاذبه های گردشگری در تور مسقط را می توان به جاذبه های طبیعی و مکان های تاریخی تقسیم نمود. پس سفر با تور عمان به مسقط را می توان گزینه مناسبی برای ماجراجویان و طبیعت گردان باشد. مکان دیدنی و توریستی عمان می توان به موارد زیر اشاره کرد: قلعه میرانی: قلعه میرانی اولین قلعه بزرگ شهر مسقط می باشد که در دوران پرتغالی ها برای کنترل خلیج عمان ساخته شد. باشگاه غواصی عمان: این مرکز و باشگاه دریایی بندر روضه از کامل ترین و مدرن ترین باشگاه های غواصی جهان می باشند که افزون بر اینکه آموزش غواصی حرفه ای در دریا، تور غواصی و شنا زیر آب را اجرا می کند. مسقط شهری ساحلی است که در یک سمت آن دریای عمان و در سمت دیگرش رشته کوه حجر و اخضر واقع شده است. مهمترین سواحل گردشگری مسقط و عمان ساحل البستان، ساحل تنتب، ساحل الجصه می باشند که امکانات مناسب و قابل قبولی به گردشگران عرضه می کند.

دلیل نام گذاری این شهر

نام این شهر مسقط می‌باشد که در زبان عربی به معنای درحال سقوط است. برخی از نویسندگان یونانی و دیگر نویسندگان نقد کننده، در قرن نوزدهم به این موضوع اشاره کردند که منظور از محل سقوط در معنای لغوی مسقط، همان پهلو گرفتن کشتی‌ها یا افتادن لنگر در دریای این کشور می‌باشد. اما از دیدگاه زبان شناسان، معنای واژه‌ی مسقط از واژه‌ی پارسی برگرفته شده و معنا و مفهوم آن، بوی تند می‌باشد.

آب و هوای کشور عمان

عمده‌ترین آب‌وهوای کشور عمان، گرم و شرجی است. مناطق مرکزی عمان، دارای شنزارها و بیابان‌های بزرگی است؛ بنابراین آب‌وهوای عمان، گرم و شرجی است. البته این گرمی هوا به خاطر نزدیکی به خط استوا هم هست؛ اما در مناطق کوهستانی می‌توان آب‌وهوای نسبتاً سرد را هم مشاهده کرد.

باید ها و نباید های مسقط

– حتما از غذاهای محلی این کشور که گاهی ترکیبی از غذای عربی و هندی هستند امتحان کنید. – عمانی ها مردم مهمان نوازی هستند پس اگر یک ماشین کرایه کردید و بعد از یک روز او شما را به صرف شام دعوت کرد، بهتر است آن را بپذیرید. – پوشش شما خوب است که خیلی متفاوت با لباس های مردم آن جا نباشد. – راهنمای سفر به عمان همچنین توصیه می کند که اگر در ماه مبارک رمضان به این کشور سفر کردید در طول روز در مکان های عمومی از خوردن و نوشیدن چیزی پرهیز کنید.

بازدید از جاذبه گردشگری عمان

- قلعه الجلالی و قلعه المیرانی تعداد قابل توجهی از جاذبه های گردشگری عمان در مسقط قرار دارد. قلعه الجلالی و قلعه المیرانی به عنوان اولین موارد این لیست، در خیابان قصر الاعلم واقع شده‌اند. این دو قلعه در میان کوه‌های سنگی و به عنوان زندان ساخته شده‌اند. تاریخ ساخت این دو قلعه به سال ۱۵۸۰ برمی‌گردد، یعنی زمانی که پرتغالی‌ها این شهر را اشغال کردند. در حال حاضر این دو زندان به موزه تبدیل شده‌اند. البته از سال ۲۰۱۲ به بعد، درهای این دو موزه به روی عموم بسته شد و در حال حاضر گردشگران فقط می توانند از خارج قلعه‌ها عکس بیندازند.

2-کاخ سلطنتی قصرالاعلم

در حال حاضر این کاخ دفتر سلطان قابوس، پادشاه عمان است. این کاخ زیبا بالای یک بندر عمیق قرار گرفته است. گردشگران اجازه بازدید از این کاخ را ندارند، اما می توانند از ورودی قصر عکس بگیرند.

3-مسجد جامعه سلطان قابوس

این مسجد، سومین مسجد بزرگ جهان و یکی از معروف ترین جاهای دیدنی عمان است. گردشگران غیرمسلمان نیز می‌توانند هر روز از ساعت ۸ تا ۱۱ صبح از این مسجد دیدن کنند، البته خانم‌ها باید با حجاب وارد این مسجد شوند. از جمله زیبایی‌های این مسجد معروف عمان می‌توان به شمعدان های کریستال سوارووسکی (swarovski) و دومین فرش بزرگ دستبافت ایرانی در جهان و پنل های مرمر آن اشاره کرد.

4-موزه بیت الزبیر

این موزه تاریخ اجتماعی عمان را به معرض نمایش می‌گذارد. از دیگر موزه های مسقط می‌توان موزه کودکان، موزه ملی، موزه تاریخ طبیعی، موزه فرانسوی، موزه عمان، موزه بیت الباغ و موزه‌های نیروهای مسلح پادشاه را نام برد.

برای مشاوره تخصصی و اطلاعات بیشتر
همین حالا تماس بگیر !
تماس
91008481 - 021
مسیر جادویی آسمان مسیر جادویی آسمان
مسیر جادویی آسمان شماره پشتیبانی : 91008481 021 نشانی : تهران ، بلوار فردوس شرق ، خیابان مالکی ، پلاک 16
مسیر جادویی آسمان مسیر جادویی آسمان
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت مسیر جادویی آسمان می‌باشد. طراحی و تولید : اَبروِب ابر وب